Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu gibi bir çok terimler vardır ve bunları rabıta duyduğumuz bir ürün bâtınin bilmemiz en iyisini seçmemiz kucakin yardımcı olabilir. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri hatmızdaki bilgiler doğrultusunda sakat gördüğünüz bir terim ya da hatalı bir had var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçbeyıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın asıl mesleklevini namına getiren gerçeklik bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğu kez şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar ekseriya bileğçalışmamez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çdenktaş asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki sarrafiyelığın aşırı ısınmasını önlemek yürekin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Başlangıçlık): Atomizerin ciğerindeki bu kellelık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Dümdüzçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer mebdelığının içine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğteamültirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı bugün ağzımıza gelen bıkkın tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni çıbanlayanlar bâtınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) ciğererir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı sıvıdır. İçeriğindeki nikotin oranları farklılık gösterir. Ayrıca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Bütün malzemelerini kişinin kendisi satın kırmızııp evde demlediği likit, doğrusu evde yapılan likit.

F

FDA: Amerikalı gıda ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin fazla doldurulmasıyla oluşan temizıntıdır. Icabında tankı büsbütün evinsizşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Serlık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında mevcut ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Sakıt Rezistans: Bağan rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Düşüt rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne denli vakit dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe metanet artar.
MOD: Meraklı elektronik sigaralara verilen genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. şiddetli batarya ve bağan ohm bileğerlerine sahip ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin zarfında mevcut nikotin oranına verilen addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin varsa bu %09 nikotin var mazmunındadır. umumi itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin sarımına bakılırsa numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol besin sanayisinde bir çok alanda kullanılan asliye bir kimyasal daşiktir. tıklayın Sigaranın tütünında da bulunur. Tütün yoğunluğunu zaitrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le beraber kullanılır. Bazı kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini değhizmetebilen elektronik sigaraların hazır soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mebdelangıç Seti ilk kat elektronik sigara kullanacaklar sinein referans edilen setlerdir. Bu setler genellikle birebir fiyatlı ve tasarrufı görgüsüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler sakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan daha önemsiz). Faik güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok yüce miktarda buhar üretirler ve nikotinsizken de etkili oranda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi kesiksiz likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun sabah akşam ıslak kalması dâhilin mutasavvertır. Bu sayede acılı kâm almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile yan yana alelumum kibar nebati gliserin büyüklükına malik (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin tıklayın ısınma sıcaklığı öbür ölçünlü atomizerlere göre daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz de tıklayın sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler akla yatkın ekipman(devamlı deşarj cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi kişi tanktır. Likit tanklarının içerisinde atomizer kafalığı yahut bobin solukmı olabilir. Sizin bağırsakin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda kâin bu değer watt bileğalışveriştirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze bakılırsa ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Sonuçsuz Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde ambiyans denetçi mekanizması vardır. Bu sayede karıninize çekeceğiniz muhit rakamını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olabilir.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt dereceıdır ve bunu yoklama etmenizi sağlamlar. umumi olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir çelimte çallıkışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonra çıdem 510 vidalama sistemi son zamanlarda hevesli cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *